Vállalati környezetben kulcsfontosságú a munkaterek rendszerezése, idővel azonban elkerülhetetlenül felhalmozódnak a nem használt lomok. Hogyan szabadulj meg ezektől? Hoztunk néhány hasznot tanácsot a lomtalanításhoz, különös hangsúlyt fektetve a szervezésre.

Hulladékprobléma vállalati környezetben

Gondoltál már arra, mennyi kihasználatlan hely van az épületben? A megkopott bútorok, a korszerűsítés alkalmával lecserélt irodatechnikai berendezések, raktárakban a leselejtezett anyagmozgató eszközök és sérült raklapok mind-mind értékes helyet foglalnak.

A rendszeres lomtalanítás hiánya konkrét, mérhető problémákhoz vezet. Amellett, hogy csökken a rendelkezésre álló hasznos tér, romlik a munkakörnyezet színvonala és akár biztonsági kockázatok is felmerülhetnek, ráadásul a túlzsúfolt tereket tisztántartani is nehezebb.

A sikeres lomtalanítás lépései

1. Tervezés és előkészítés

Legyen szó iroda vagy raktár lomtalanításáról, a siker kulcsa, hogy már a kezdetektől fogva strukturáltan közelíted meg a feladatot. Első lépésként jelölj ki egy felelőst vagy projektvezető csapatot, akik koordinálják a különböző részlegek közötti együttműködést.

A felelősök készítsenek részletes leltárt a kiselejtezendő berendezésekről. Érdemes dokumentálni a hozzávetőleges mennyiséget, és az olyan, speciális jellemzőket, mint az extra méret vagy a veszélyes jelleg, mivel ezek az információk fontosak lesznek az árajánlatkérésnél.

Legyen egy részletes ütemterv, amely pontosan meghatározza, hogy mely területeket mikor érint majd a lomtalanítás. Az időzítésnél figyelj arra, hogy minimális legyen a munkafolyamatokban okozott fennakadás.

vállalati lomtalanítás

Tipp: Spórolj a vállalatnak okosan! A költségek csökkentése érdekében érdemes megfontolni a lomtalanítás összevonását több telephelyen vagy részlegen.

2. A munkatársak bevonása

Már a tervezési fázisban vond be az érintett részlegek vezetőit, beszéljétek át közösen, mely berendezésektől érdemes végleg megszabadulni. Ne feledd, hogy a részlegvezetőknek van a legnagyobb rálátása egy-egy terület igényeire!

Ha kész a terv, tájékoztasd az összes munkavállalót, kommunikáld világosan a menetrendet és a tőlük elvárt feladatokat. Például a személyes tárgyakat célszerű eltávolítani a munkaterületről, a dokumentumoknak lezárt dobozokban van a helye a lomtalanítás ideje alatt.

vállalati lomtalanítás

3. A szolgáltató kiválasztása

Végezz egy gyors piackutatást, keress olyan szolgáltatókat, amelyek jártasak a vállalati ügyfelek kiszolgálásában és rendelkeznek tapasztalattal a tiédhez hasonló méretű raktárak, irodák lomtalanításában.

Kérj részletes, tételekre bontott árajánlatot több szolgáltatótól. Az ajánlat tartalmazza az elvégzendő feladatokat, az elszállítandó hulladékok kategóriáit és mennyiségét, és figyelj a rejtett költségekre, mint például a rakodás vagy a speciális hulladékok kezelése.

Egy megbízható szolgáltató átlátható módon dokumentálja a hulladék útját és kezelési módját. A Te dolgod ellenőrizni, hogy a kiszemelt szolgáltató rendelkezik-e minden szükséges engedéllyel, különösen az elektronikai és veszélyes hulladékok kezelésére vonatkozóan.

Tipp: A szolgáltató kiválasztásánál ne csupán az árat vedd figyelembe, hanem értékeld a komplett szolgáltatási csomagot és az időbeli rugalmasságot is.

A vállalati lomtalanítást bízd csak ránk!

Ha jól szervezed meg, a lomtalanítás nem szükséges rossz, hanem valódi értékteremtő folyamat. Fordíts kellő figyelmet mindegyik felsorolt lépésre, az idő és energia, amit erre fordítasz, megtérül a gördülékenyebb lebonyolítás formájában.

Készen állsz? Akkor számíthatsz ránk! Vállalatra szabott megoldásokat kínálunk, szakértő csapatunk pedig gyorsan és hatékonyan gondoskodik a feleslegessé vált tárgyak elszállításáról, betartva minden hulladékkezelési előírást. Keress minket bizalommal!